مقارنه ماه و مشتری امروز را با چشمان غیرمسلح رصد کنید

علاقه‌مندان به پدیده‌های نجومی امروز فرصت رصد مقارنه ماه و مشتری را خواهند داشت. این رویداد نجومی به عنوان یکی از نزدیک‌ترین مقارنه‌های طی سال‌های گذشته محسوب می‌شود.

علم نجوم: علی آزادگان، یک کارشناس نجوم عنوان کرد در روز پنجشنبه ۹ آبان ۹۸ علاقه‌مندان به پدیده‌های نجومی می‌توانند نزدیک‌ترین مقارنه‌های سال‌های گذشته را با چشمان غیرمسلح رصد کنند. در ساعت ۱۹:۱۱ دقیقه این روز کره ماه به 0.6 درجه‌ای سیاره مشتری خواهد رسید که شاهد مقارنه‌ای بین آنها خواهیم بود. در مقارنه کره ماه و سیاره مشتری، فاصله میان ماه و مشتری حدودا یکسان با قرص کامل ماه خواهد بود و در این زمان علاقه‌مندان می‌توانند با دوربین خود از این رویداد نجومی عکاسی کنند.

جزئیات رصد مقارنه ماه و مشتری در ایران

علی آزادگان در ادامه بیان کرد در ساعت ۱۷:۱۰ دقیقه روز پنجشنبه خورشید در افق شهر تهران غروب می‌کند و فرصتی را تا زمان مقارنه فراهم خواهد کرد که می‌توانیم به آسانی آن را رصد کنیم. وی افزود ماه و مشتری حدودا به صورت همزمان در ساعت ۱۸ غروب می‌کنند و به همین دلیل علاقه‌مندان از زمان غروب خورشید تا غروب آنها فرصت اندکی خواهند داشت تا در آسمان گرگ و میش پس از غروب این پدیده را رصد کنند. این کارشناس نجوم در پایان خاطرنشان کرد اندکی بالاتر از سیاره مشتری و کره ماه، سیاره زحل وجود خواهد داشت که شرایط رصد آن با چشمان غیرمسلح نیز وجود دارد.

منبع: mehrnews

5/5 - (2 امتیاز)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.